O firmie

Działamy na rynku od 2008 roku. Przez ten czas zrealizowaliśmy wiele projektów opartych o rozwiązania Open Source. Współpracujemy z małymi i dużymi firmami. Tworzymy aplikacje internetowe dla klientów z Polski i z zagranicy.

Przez kilka lat działania wypracowaliśmy wewnętrzne procedury sprawdzania jakości oprogramowania. Produkty, które dostarczamy klientom są wysokiej jakości. Posiadamy własne serwery oraz systemy wspomagania realizacji projektów. Podchodzimy profesjonalnie do planowania i prac projektowych, wspomagamy się wieloma narzędziami informatycznymi. Dla oprogramowania tworzymy rozbudowaną dokumentacje (programisty i użytkownika), aby inne osoby lub firmy mogły łatwo zapoznać się z funkcjonalnością oprogramowania.

Doradzamy klientom w czasie realizacji projektu, aby wspólnie wykonać jak najlepsze oprogramowanie – idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Klient ma ciągłą kontrolę nad przebiegiem prac projektowych, w każdej chwili może zobaczyć aktualną wersje oprogramowania.

DLACZEGO OPEN SOURCE?
Wybór rozwiązań Open Source przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim to niezależność od jednego dostawcy. Na każdym etapie projektu istnieje możliwość zmiany firmy realizującej zadanie. Takiej możliwości nie daje wybór zamkniętego oprogramowania (np autorskich systemów CMS). Przy wyborze zamkniętego oprogramowania przywiązujemy się na stałe do jednego dostawcy i to on może dyktować warunki współpracy.

Open Source to także szybszy czas realizacji projektu. Bazujemy na gotowych rozwiązaniach, które są dostosowywane do konkretnych potrzeb klienta. Nie tworzymy oprogramowania od podstaw – jest to zbyt czasochłonne i jednocześnie zbyt drogie.

Oprogramowanie Open Source jest dynamicznie rozwijane. Często pojawiają się nowe wersje. Otrzymujemy więc coraz więcej nowych funkcjonalności oraz lepszą jakość produktu.

JAK REALIZUJEMY PROJEKTY?
Projekty realizowane są przez zespół mający doświadczenie w realizacji rozbudowanych serwisów internetowych opartych o system Drupal. Projekt jest prowadzony w oparciu o metodykę prowadzenia projektów SCRUM i wspierany systemami informatycznymi do zarządzania projektem (JIRA lub Redmine). Klient posiada dostęp do kodu źródłowego (przez SVN) oraz do systemu zarządzania projektem aby na bieżąco monitorować prace nad projektem.

Kod systemu jest tworzony w oparciu o standardy i sprawdzany odpowiednimi aplikacjami pod względem zgodności. Aplikacja jest testowana za pomocą testów jednostkowych (PHPUnit lub SimpleTest) oraz przez testerów. Oprogramowanie przekazane klientowi jest wysokiej jakości.

W czasie realizacji projektu stosowana jest praktyka ciągłej integracji (Continuous Integration) aby zautomatyzować procesy testowania oraz sprawdzania wydajności. Wykorzystywane jest oprogramowanie Hudson.